سفارش تبلیغ
صبا
سفارش تبلیغ
صبا
پاپ رهبر معنوی نه معنوی و سیاسی مسیحیان
سه شنبه 91/12/29 ساعت 7:49 عصر | نوشته ‌شده به دست هدایت قرآنى | ( نظر )

پاپ‌ها و مسیحیان عصر قرون وسطی، با آیین تحریف شده و عملکرد بد خود باعث به وجود آمدن سکولاریسم شدند. تفکری که نیز سبب پیدایش رنسانس شد. این تفکر متأسفانه در کشورهای اسلامی هم رسوخ کرد و دین را از سیاست و اداره امور جامعه جدا کرد. اینها در واقع غارتگران عرصه سیاست هستند. دین را جدا می کنند تا خود بر دنیا حکومت کنند. چند روز پیش بی بی سی را دیدم که خبرنگارش با چه آب و تابی از انتخاب پاپ جدید سخن می گفت. اما تیتر خبرش همان تفکر باطل است.

ادامه مطلب


برچسب‌ها: فرهنگ و سیاست

سیاست اوباما درباره ایران با تبریک نوروز
سه شنبه 91/12/29 ساعت 7:26 عصر | نوشته ‌شده به دست هدایت قرآنى | ( نظر )

یک بار دیگر اوباما سال نو را به ایرانیان تبریک گفت و تأکید کرد مسئله هسته ای ایران را مسالمت آمیز حل می کند. همچنین دوباره بحث مذاکره را مطرح کرده. چرا رئیس جمهور آمریکا هم به مردم ایران فشار می آورد و هم آنها را دعوت به دوستی و مذاکره می کند؟ دلیلش سیاست

 

ادامه مطلب


برچسب‌ها: فرهنگ و سیاست

با مصرف کالای داخلی غربیها را تحریم کنیم
پنج شنبه 91/12/24 ساعت 5:20 عصر | نوشته ‌شده به دست هدایت قرآنى | ( نظر )

وقتی رهبر انقلاب می فرمایند: اگر ما توانستیم تولید داخلى را رونق ببخشیم، مسئله‌ى تورم حل خواهد شد؛ مسئله‌ى اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلى به معناى حقیقى کلمه استحکام پیدا خواهد کرد. اینجاست که دشمن با مشاهده‌ى این وضعیت، مأیوس و ناامید خواهد شد. وقتى دشمن مأیوس شد، تلاش دشمن، توطئه‌ى دشمن، کید دشمن هم تمام خواهد شد. یعنی اینکه باید آنقدر کالای ایرانی و داخلی مصرف کنیم که دشمن نتواند دیگر ما را تحریم کند. و قتی می فرمایند:

ادامه مطلبکدام قطب مثلث در حمایت از تولید ملی مهمتر است؟
پنج شنبه 91/12/24 ساعت 5:17 عصر | نوشته ‌شده به دست هدایت قرآنى | ( نظر )

با یک جستجو در اینترنت به نظرات انواع کارشناسان بر می خریم که در تلاشند با سخنان خود نکته ای را درباره حمایت از تولید ملی بیان کنند. اما در میان مثلث حمایت از تولید ملی که مسئولین، کارگران، مردم وجود دارند کدام مهمتر است؟

آنچه بیشتر در فضای مجازی حاکم شده است پر رنگی نقش مسئولین و کارگران در گفتار کارشناسان است و معمولا همه یک حرف را می زنند: «دولت باید از کارگران حمایت کند، تا کارگران و صنعتگران جنس با کیفیت بسازند تا مردم به سمت مصرف تولید داخلی روی بیاورند. وگرنه شعار امسال ناکارآمد می ماند». هر چند در صحت این سخنان هیچ شکی نیست اما چرا همه یک مطلب را می گویند و چرا همه دولت و کارگران را مهمتر می دانند؟

ادامه مطلب

 نظرات کارشناسان درباره تولید ملی2
پنج شنبه 91/12/24 ساعت 5:15 عصر | نوشته ‌شده به دست هدایت قرآنى | ( نظر )

باید با مصرف کالای ایرانی،مقدمه دستیابی و افزایش تولید ملی را فراهم کرد.

بخش عمده ای از مسئولیت ها در این زمینه ، متوجه خود تولیدکنندگان است که هم کیفیت کالاها را افزایش دهند و هم آن را ارزان قیمت تر از کالاهای خارجی ، به دست مصرف کننده برسانند و در عین حال ، خدمات بهتری هم ارائه دهند ؛ باز در این جهت نمی توان از نقش و مسئولیت رسانه های داخلی در تشویق مردم به مصرف کالاهای داخلی غافل شد .

حل مشکلاتی چون اشتغال که از معضلات اصلی در کشور است ، در گرو رونق تولید داخلی و افزایش مصرف تولیدات داخلی است و لذا جوانی که شلوار لی خارجی به تن می کند ، نمی تواند انتظار شغل از دولت داشته باشد.

 ادامه مطلب...نظرات کارشناسان درباره تولید ملی
پنج شنبه 91/12/24 ساعت 5:14 عصر | نوشته ‌شده به دست هدایت قرآنى | ( نظر )

یکی از مشکلات فقدان الگوی مصرف و عدم استنکاف از اسرافها و تبذیرهائیست که هر کدام به تنهایی، فلج کننده اقتصاد یک کشور و تثبیت ادامه وابستگی به واردات کالاهای خارجی بخاطر تقاضای بسیار بالا و فقدان توان عرضه در تولید داخلی است.

حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی که مستلزم عبور از این مشکلات و موانع اساسی است، باید به یک نهضت همه جانبه مبدل گردد تا سرمایه گذار ایرانی، صحت ادعای ما را در تحقق این شعار سالانه به عینه نظاره کند و فضاسازی منفی رسانه های بیگانه نتواند در او تاثیرگذار باشد و او به انگیزه کمک به اقتصاد ملی و معیشت هموطنانش، در کشور خود سرمایه گذاری کرده و مردم و بخصوص جوانان را از مواهب آن بهره مند سازد.

ادامه مطلب...روایاتی درباره تولید ملی
پنج شنبه 91/12/24 ساعت 5:13 عصر | نوشته ‌شده به دست هدایت قرآنى | ( نظر )

ضرورت اشتغال به کار / فراغت زمینه ساز گناه است.


وَ قَوْلُهُ ع‏ إِنْ یَکُنِ الشُّغُلُ‏ مَجْهَدَةً فَاتِّصَالُ الْفَرَاغِ مَفْسَدَة(الإرشاد فی معرفة حجج الله على العباد، ج‏1، ص: 298)

شیوه برنامه ریزی برای کار / ضرورت اشتغال روزانه به کار

وَ قَالَ عَلَیْهِ السَّلَامُ لِبَعْضِ شِیعَتِهِ یُوصِیهِ، لَمَّا أَخْبَرَهُ أَنَّ السُّلْطَانَ قَدْ قَبِلَهُ وَ أَقْبَلَ عَلَیْهِ: اعْلَمْ أَنَّ التَّشَاغُلَ بِالصَّغِیرِ یُخِلُّ بِالْمُهِمِّ، وَ إِفْرَادَ الْمُهِمِّ بِالشُّغُلِ یَأْتِی عَلَى الصَّغِیرِ وَ یَلْحَقُهُ بِالْکَبِیرِ، وَ إِنَّمَا یَمْشِی‏

ادامه مطلبطول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
 
لینک دوستان
دیگر موارد